יונ 19 2010

אמא במה את עובדת? על קריירות מתחלפות

אמא במה את עובדת?

כשילדי היו קטנים יותר הם נהגו לשאול אותי "אימא במה את עובדת" .

התשובה לעולם לא הייתה פשטנית מאחר ולאורך החיים ובדרך כלל במקביל ניהלתי יותר מקריירה אחת שמידי כמה שנים התחלפה.

ניהלתי מרכז ליזמות, שימשתי כמרצה בתחומים כמו ניהול שינויים ארגוניים ועוד…, עסקתי במחקר, היתי יועצת קריירה,  היתי מנחת חשיבה, עסקתי בהעצמת נשים ובעבודה עם אוכלוסיות נחשלות,פיתחתי וכתבתי תכניות לימודים והדרכה(בתחום איכות הסביבה למשל), היתי שותפה במשתלה…עסקתי באימון ייעוץ והדרכת מנהלים בארגונים עסקיים ובפיתוח ארגוני ואפילו עסקתי כמה שנים בהוראה לגיל הרך .

פעם חשבתי שאולי משהו לא בסדר אצלי- ואולי מצפים ממני לתשובה אחת אחידה .

היום אני מבינה , בעולם פוסט מודרני כשאנשים מחליפים קריירות יותר מפעם בחיים, וריבוי הוא חלק ממציאות חיינו ,  שינוי הוא שם המשחק, אין נכון ולא נכון  ואפשר להיות "גם וגם".

היום אני מבינה שניצול נכון של ניסיון וידע מגוון, מרחיבים את יכולת הראיה וההבנה והם כלים ליצירת מומחיות,ויתרון גדול עבור לקוחותינו

יש קריירות שהן אחידות מאוד ספציפיות מאוד ( רופא מומחה של הנחיר השמאלי….) ויש כאלה שהן רחבות יותר מתפרשות על מגוון תחומים לעיתים אפילו שונים לחלוטין. חברה שלי למשל עוסקת בכימיה ובביולוגיה ומפתחת פתרונות מורכבים בתחום הרפואה, ובה בעת עוסקת בפיננסים ויועצת בתחום ההשקעות.

ובכל זאת כשאני מנסה למצוא מכנה משותף לעיסוקי  שלי,אני מוצאת שמרביתם סובבים סביב ההתנהגות והיכולת האנושית ובעיקר בקשר בין למידה חשיבה ופעולה.

סוד הניהול של קריירות מתחלפות-חשיבה אחרת

לא תמיד הכול הצליח.היו רגעים שלאחר שנכנסתי לתחום חדש שאלתי את עצמי מה אני עושה כאן בעצם? לקח לי גם זמן להבין ולהגדיר מהי הצלחה עבורי?

דבר אחד אני יודעת היום ואולי זהו אחד הסודות החשובים בניהול קריירות של שינוי:

כל דבר שעשיתי שימש אותי בהמשך הדרך, גם כאשר פניתי לתחום ונושא אחר לחלוטין. במילים אחרות: מעולם לא "זנחתי" דברים שעשיתי . גם מקומות בהם לא הצלחתי , לא ראיתי כבזבוז זמן וניסיתי למקסם אותם  כחלק בתוך תהליך למידה אחד גדול.

ניצול הלמידה כקרש קפיצה וכגלישה ל"דבר הבא" – היה תמיד מפתח חשוב להצלחות שבאו בהמשך ( והיו גם כאלו).

אישיות או יכולת נלמדת?

יש גישות הרואות בעמידה במצבים של כשלון  וביכולת לחולל שינוי ולהמשיך בתנופה קדימה חלק ממיבנה אישיות. אני טוענת שזוהי יכולת שניתן לפתח   ורוצה להציע ולאמר שיכולת זו ( שבדרך כלל ניתפסת כנפשית) נשענת במידה רבה על כלים ומתודולוגיות של חשיבה שמאפשרים לפעול בבהירות ובדרך שיטתית.

אחת המשימות שלי באתר הנוכחי היא:

 1. לאפשר לכם גישה למתודולוגיות ולכלי חשיבה שיאפשרו לכם לפעול היטב במציאות הדורשת שינוי מתמיד , כאלה שיעזרו לכם  למקסם ידע ויכולות באופן שתוכלו למצות מכל עשיה שלכם את המקסימום לטובת הדבר הבא שלכם בעולם הקריירה ( אך גם בהקשרים אחרים)
 2. לאפשר לכם כלי חשיבה שיתמכו ביכולת שלכם להתמודד עם מצבים של אי הצלחה או כישלון ולמקסם גם אותם
 3. לתת לכם כלים על מנת לפתח תרבות של חשיבה באירגו ננים ובמקומות בהם אתם פועלים.

מה תוכלו לקבל ממני?

להלן התחומים בהם אני עוסקת בימים אלה:

 1. פיתוח חשיבה – ליווי ואימון קוגנטיבי, סדנאות וכלים בתחום השבחת תהליכי חשיבה . ( ניהול החשיבה המשותפת, מיסוד תהליכי חשיבה אישיים וארגוניים וכו
 2. פיתוח מנהלים– תהליכי יעוץ, אימון אישי הנחית קורסים וסדנאות בתחום של פיתוח מנהלים.
 3. למידה והדרכה – כלים ישומיים לשיפור הלמידה שלכם. פיתוח תרבות של חשיבה וליווי בפיתוח מתודולוגיות של למידה והדרכה ארגונית
 4. פיתוח תרבות ארגונית "עובדת" -ליווי תהליכים ארגוניים כוללים ליצירת תרבות ארגונית שמאפשרת הצלחות לאורך זמן. ניתוח תרבות ארגונית קיימת ( באמצעות כלי מחקר יעילים ומדידים) ופיתוח תכנית לשינוי ארגוני
 5. מחקרים ארגוניים איכותניים– פיתוח וביצוע מחקרים איכותניים
 6. הובלת תכניות לפיתוח חשיבה לילדים
 7. הרצאות וסדנאות בארץ ובחו"ל
 8. הנחית סטודנטים בכתיבת עבודות מחקר(בעיקר איכותניות)תגובה אחת

תגובה אחת לפוסט “אמא במה את עובדת? על קריירות מתחלפות”

 1. אוריתבתאריך 21 יונ 2010 בשעה 11:15 pm

  יפה

  [Reply]

כתובת טרקבק | RSS תגובות

השארת תגובות