אוג 30 2012

איזו מן שלווה …

מאת: בשעה 11:18 am נושאים: ניהול החשיבה

 בימים אלה אני נכנסת לתפקיד ניהולי חדש. הכל חדש: האנשים, המקום, הסיטואציה החדשה-ישנה של להיות שכירה, אורחות החיים שמשתנות…. כל אלו עשויים להיות מקור לשמחה רבה אך לעיתים גם ללחץ ודאגה.

 כדי להכיל באפקטיביות את כל השינויים, את כל האנשים והמשימות  החדשות ,אני יודעת שמה שאני צריכה בימים אלה להכניס לחיי יותר מכל זוהי שלווה.

שלווה היא איכות פנימית שמשמעותה: להיות שקט מבפנים. זהו מצב בו המחשבה שקטה ורגועה.

שלווה מתבססת על מחשבות חיוביות, רגשות טהורים ומשאלות טובות.

זוהי אנרגיה חיובית המביאה איזון לגוף לנפש ולתודעה.

קיבצתי כמה תובנות ודרכים שקראתי למדתי ממקורות שונים ושעבדו עבורי  לאורך החיים על מנת לחוות שלווה:

  •  פתיחת יום חדש:  קומו  15 דקות מוקדם יותר וצרו טקס של שקט וקבלת היום החדש. אפשרות אחת היא לעשות מדיטציה, אפשרות אחרת היא ליצור פעילות מדיטטיבית משלכם: לשבת בדממה מול נוף הנשקף מחלונכם, מול זר פרחים טריים או כל דבר אחר המעורר בכם השראה. הקדישו זמן להרהור שקט. נשמו באיטיות, תנו ליום החדש להגיע אליכם. שתו באיטיות את כוס הקפה או התה של הבוקר, גשו אל חדר הרחצה שייטפו את הפנים במים רעננים  – מיים קרים יציפו אתכם בתחושה של רעננות וערנות, מיים חמים יציפו אתכם בתחושה של חום ואהבה. התקשורת עם עצמיכם עם תודעתכם ועם תחושות הגוף, תסייע לכם להיות מחוברים יותר במשך היום לרצונותיכם למשימותיכם ולתובנות חדשות שעשויות לעלות בכם אודות  פעולתכם ביום החדש. – בוקר טוב !!
  • מחשבות דאגניות: כולנו מוצאים עצמנו לעיתים בסחרור של מחשבה טורדנית ודואגת, מחשבה החוזרת שוב ושוב על עצמה היוצרת מעגל של מחשבות שהולך ומתרחב היוצר תרחישים הגורמים לנו תחושה של דכדוך, חוסר אונים, עייפות ועוד..  צריך לזכור: מחשבה מקדימה את ההרגשה והיא המשפיעה על מצב רוחנו. על מנת להמחיש זאת נסו את התרגיל הבא: חישבו על חופשה מופלאה באיים הקאריביים על חוף ים בצבע טורקיז וערסל תלוי בין עצי קוקוס המיועד רק לכם – כשאתם חושבים על כך תוך שניות מופיעה התמונה נגד עיניכם, עם זאת אתם יודעים היטב -התמונה שדמיינתם אינה מופיעה ברגע זה במציאות. כך גם  המחשבות הדואגות שלכם אינן אלא דמיון, בדיוק כמו החוף שדמיינתם. התחילו לראות במחשבות רק מחשבות. בכל פעם שאתם מוצאים את עצמיכם שוקעים במעגל הדאגה חיזרו אל תרגיל החוף. עצם ההבנה שמחשבה אינה מציאות תעזור לכם להתייחס אל דאגותכם בפרופורציה הנכונה .
  • נשימות ליצירת שלווה תרגלו כמה פעמים במשך היום דקה אחת של נשימות עמוקות. שאפו אויר לאט פנימה והוציאו אותו חזרה באיטיות. כאשר אתם מגיעים לקצב של 5-6 נשימות בדקה הגוף שלכם חווה שלווה פיזית. חזרו להמשך הפעילות שלכם מתוך השקט והשלווה שקיבלתם.
  • תן לעצמך רשות להיות שלו. קבע לעצמך חוק על פיו אתה מתיר לעצמך בכל שעה 3 דקות בהן מותר לך להיות שלו. רשום את ההיתר, הנח אותו במקום בולט באזור  העבודה שלך. התבונן בו מידי פעם.
  • מוסיקה, לשיר, לרקוד: מיקוד באמנויות היא דרך נהדרת לחבר את המחשבות אל השראה. אני מצאתי את האפשרות  לשיר ולרקוד כדרך נהדרת להסיח את ליבי מכל דאגה. השילוב של מוסיקה נהדרת עם תנועת הגוף יוצרת עבורי רגעים של הנאה המביאים אחריהם שקט פנימי פיזי ותודעתי עצום-אם אתם מתחברים, נסו את זה. במשרד תוכלו לנסות כמה דקות של הקשבה למוסיקה (אזניות) או התבוננות ביצירת אמנות מעוררת השראה.
  • תמונות: אנשים רבים נוהגים להניח על שולחן העבודה שלהם תמונות של האנשים היקרים להם. תמונות היקרים לכם יכולות להיות גורם מעורר השראה עבורכם, אל תיתנו להם להעלות אבק. התבוננות ביקרים לנו מעלה בנו רגשות של חום ואהבה. טפחו את "פינת היקרים" שלכם. אחת לחודש החליפו תמונות: תמונות מהחופשה האחרונה, ממסיבת יום ההולדת, תמונה מיום השנה לנישואין ועוד, מידי פעם התבוננו בתמונות תנו לחוויות להציף אתכם רגשות של שימחה ואהבה ותוכלו לחוש את השלווה הבאה אליכם.
  • הכירו תודה על הדברים הקטנים והטובים של החיים עשו לכם מנהג מידי יום: רגעים ספורים לפני השינה התמקדו בדבר אחד קטן הקים בחייכם, משהו מהמובן מאליו שלכם והכירו תודה על כך שהוא קיים בחייכם. אולי זהו בתכם,? גופכם? ילדיכם? חברות עם אדם מסויים..התמקדו בדבר במה שהוא מעניק לחייכם עצמו את העיניים – צפוי לכם לילה שלו ושינה עריבה – ליל מנוחה!!
  • בוקר של תודה – ביהדות ניפתח כל יום ב"מודה אני" להכיר בכל בוקר תודה למשהו אחד בחייך הוא מתכון מצויין להתחלה טובה של יום חדש.

עדיין אין תגובות

כתובת טרקבק | RSS תגובות

השארת תגובות