פבר 11 2011

ניהול החשיבה 3- מרחב החשיבה המשותף

האם חשיבה היא פעולה חברתית?

בתרבות של חשיבה ניתן מקום מיוחד לחשיבה משותפת, אולם גם אם נתבונן בתהליך החשיבה האישי של אדם עם עצמו לעולם מתייחסת החשיבה למפגש בין העולם שבפנים לעולם שבחוץ כלומר חשיבה מתרחשת בהקשר של סביבה, אנשים, חפצים, ידע וכו.. לכן לעולם יהיה בה הקשר תרבותי ועל כן הקשר חברתי.

כאשר תהליך החשיבה מתקיים כחלק מאינטראקציה בין אנשים בה הם נותנים ביטוי לחשיבה שלהם במילים מתקשרים אותה עם אחרים, מנהלים שיח, מקבלים תגובה משיבים וכו.. הם יוצרים מרחב חשיבה משותף. למרחבי חשיבה משותפים יש עוצמה רבה להשבחת החשיבה ולמציאת פתרונות ,רעיונות, החלטות המצאות וכו. כאשר מנהלים היטב את מרחבי החשיבה המשותפים מתוך מכוונות למיצוי החשיבה – התוצאות מדהימות: מגיעים לפתרונות יוצאי דופן ומקצרים (לכאורה באופן פרדוכסלי) את הדרך בין הבעיה לפתרון האיכותי.

סיעור מוחות – מרחב חשיבה לפתרונות יצירתיים

את המסע לשיפור החשיבה , אני רוצה להתחיל דווקא מהמוכר. אחת הטכניקות המוכרות  שארגונים רבים עושים בה שימוש והיוצרת מרחב חשיבה לרעיונות ופתרונות יצירתיים הוא סיעור המוחות.

סיעור מוחות הוא תהליך חשיבה יצירתי שכל אדם יכול לקיים בינו לבינו (אז אולי נכון יותר לכנותו סיעור רעיוני) אולם במיטבו הוא נעשה בקבוצת אנשים. למפגש זה בין המוחות והרעיונות במרחב חשיבה מנוהל יש פוטנציאל עצום .

להלן כמה כללי אצבע ותהליכים אותם תוכלו ליישם בניהול המפגש הבא של סיעור מוחות שאתם עומדים לקיים. מאחורי כל אחד מהכללים  עומדים עקרונות חשיבה שישפיעו על נטיות החשיבה היצירתית שלכם אם תקפידו לבצע את  ההמלצות בכל פעם שתקימו סיעור מוחות :

1.      מוכנות- הצלחת התהליך דורשת הכנה. כמה ימים לפני הפגישה שילחו למשתתפים את נושא הפגישה ומטרתה, בקשו מהם לבוא לפגישה עם שני רעיונות לפתרון או לפיתוח.

2.      הקפידו על מיקוד ודייקו בהגדרת הבעיה- כאשר אתם מגדירים את הנושא והבעיה התרכזו באתגר או בבעיה ולא בסימפטומים. כלומר הצגת מטרת הפגישה צריכה לתת ביטוי לאתגר או הבעיה עמה אתם מתמודדים. למשל אם הנושא הוא הגדלת המכירות במקום לאמר איך נגדיל את המכירות? נסחו זאת : כיצד נוכל לגרום ללקוחות שלנו לקנות יותר? או כיצד נוכל לגרום ללקוחות חדשים לבצע רכישה?  אם ברצונכם לפתור את בעיית הראש הקטן, האדישות וחוסר המעורבות בארגון  במקום לאמר איך העובדים יהיו מעורבים? נסחו: כיצד נוכל לגרום לעובדים להיות יותר מעורבים ומשפיעים? במקום לאמר איך נהפוך את העבודה למרגשת אימרו: כיצד נוכל לגרום לעובדים לחוש התלהבות? במקום איך נרחיב אחריות? נסחו:  איך נגרום להם לרצות לקחת אחריות רחבה?

3.      FLOW והשעיית שיפוט: כאשר עוסקים בהעלאת רעיונות- יש לעסוק בהעלאת רעיונות. אין להביע דעה, לשפוט אותם וכו. הכלל הוא: לאפשר לחשיבה לזרום– לרשום כל רעיון , גם את אלה שנראים כרגע טיפשיים ביותר. לא לאפשר למשתתפים להגיב על רעיונות וליצור מרחב שבו רעיונות זורמים.תנו מקום גם לרעיונות המוזרים והרדיקליים ביותר "אם רעיון אינו נישמע מגוחך בפעם הראשונה ששומעים עליו- אין לו סיכוי להיות פריצת דרך" אמר אלברט אינשטיין.

4.      הזמינו אורחים למסיבה – גם אם אתם עוסקים בנושא פנימי של הארגון, האגף או הצוות , הזמינו אנשים אחרים לחשיבה. אלו יכולים להיות עובדים מגף/צוות אחר, לקוחות, יועץ חיצוני או אפילו מישהו שאינו קשור כלל לעניין. זוויות הראיה המגוונות שתקבלו הנובעות מעמדות שונות מבחוץ יעשירו את החשיבה שלכם. הזמנת "אורחים" שהפתרונות ישפיעו עליהם באופן ישיר חיונית במיוחד, אולם גם כאלה שנידמה לכם שאינם שייכים לעניין יכולים לייצר רעיון שיקצר לכם תהליכי עבודה, ישביח תוצאות וכו..

5.      הפסקה מתודית – לאחר שהצלחתם להגיע למספר רעיונות מספק, גם אם רעיון מסוים ניראה כפתרון הנכון כרגע- אל תתפתו להכנס לשלב החשיבה המתכנסת. עצרו את הישיבה (להפסקה בת לפחות שעה שעתיים או אפילו מספר ימים), העבירו למשתתפים את כל רשימת הרעיונות והפתרונות שעלו, ובקשו מכל אחד להוסיף עוד שני רעיונות.

6.      מפות חשיבה – במפגש הבא התחילו לקבץ את הרעיונות לקבוצות. תוכלו לעשות זאת באמצעות טכניקה של מפות חשיבה. חלקו את המשתתפים לקבוצות של ארבעה , תנו לכל קבוצה גיליון גדול וטושים צבעוניים. בקשו מהם לכתוב במרכז הגיליון את אחד הרעיונות שניראה הגיוני בעיניהם ולהתחיל לחבר אליו באמצעות חיצים שימוש בצבעים ובמילות קישור את הרעיונות האחרים. לאחר שכל קבוצה תסיים התבוננו במפות ובחנו איזה רעיון או עקרונות לפעולה הצלחתם ליצור באמצעות המפות.(לנושא של מפות חשיבה אקדיש בהמשך טיפ ניפרד)

7.      יצירת קבוצות – אם אינכם מנוסים בטכניקת המפות פשוט קבצו רעיונות דומים או הקשורים זה לזה לקבוצות באמצעות טבלה. תנו לכל קבוצה שם. כעת נסו להגדיר לכל קבוצה רעיון או פתרון הנובע ממנה.

8.      רשמו את קבוצת הפתרונות והעקרונות החדשים אליהם הגעתם על גיליון נקי. מולם רשמו את תפיסות העולם, הערכים, האמונות והנחות היסוד העומדות מאחורי כל פתרון. אם כל תפיסות העולם והנחות היסוד זהות- עליכם לחפש פתרונות נוספים (ואולי אפילו מהנחות יסוד סותרות…)

שימו לב: סעיף 8 חשוב במיוחד הוא זה שעשוי לחולל את ההבדל מפתרון יצירתי  לפתרון יצירתי פורץ דרך.

9.      מכאן תוכלו להמשיך את החשיבה המתכנסת ולהגיע לקבלת החלטות. על כך בהמשך.

בהצלחה !!!

עדיין אין תגובות

כתובת טרקבק | RSS תגובות

השארת תגובות