דצמ 03 2011

אפקטיביות ניהולית- טיפ מס 1

איך יוצרים אפקטיביות ניהולית?

אם אתם סובלים מחוסר זמן, ותחושה של עומס הולך וגובר כמנהלים, התחילו לבחון את הדרך בה אתם מסתכלים על תפקידכם ומשימותיכם.

האם אתם מסתכלים בעיקר ממיקוד צר וירידה לפרטים?

יתכן שזה הזמן להחליף בחלק מהמקומות את הירידה לפרטים להתבוננות רחבה יותר: התבוננות על ההקשר על הרקע, על ההזדמנויות ולהגיע לעקרונות אסטרטגיים.

 1. כאשר אתה מרגיש שאתה מוצף בפרטים ונתונים וממוקד יותר מידי בפרטים הקטנים, התחל לדלל. שאל את עצמך מה באמת חשוב? מהם הדברים שבלי לרדת לפרטים לא ניתן יהיה להבטיח תוצאה טובה. רק שם התמקד בפרטים.
 2. כאשר אתה ממוקד מאוד בפירטי פרטים, אינך משאיר מקום לאחרים. התבונן באיזו מידה והיכן אחרים מעורבים בעבודתך? מהם המקומות בהם אינך מאפשר לאחרים "לגעת"? האם הסיבות לכך רלוונטיות וענייניות?  זה הזמן לקחת צעד אחורה ולאפשר לאחרים לעסוק בפרטים. אם אין לך למי להעביר התחל לשקול האם אלה האנשים הנכונים? או האם הכשרת אותם לכך ונתת להם הזדמנות?
 3. כאשר אתה ממוקד בפרטים, אתה מתייחס לכל מצב כמצב ייחודי. אתה מוצא את עצמך פעמים רבות "ממציא את הגלגל מחדש" ומתייחס לכל פרויקט ונושא בניפרד. התחל ליצור הכללת, אנלוגיות, התחל לייצר עקרונות משותפים. אל תמציא את הגלגל במקומות שאין צורך. תגלה שהעבודה הופכת לקלה יותר.
 4. כאשר אתה ממוקד בפרטים אתה מבלה את עיקר זמנך בטיפול בהם  ולא מאפשר לחשיבה שלך לצאת מהקופסא. במידה רבה אתה מבזבז זמן יקר ויוצר יתרון למיתחרים בכך שאתה מגביל את האפשרויות למצוא זויות חדשות שיוכלו לייצר פתרונות שיהפכו חלק מהפרטים ללא רלונטיים.  זה הזמן לאפשר לעצמך להניח לפרטים ולהיסתכל סביב אל רעיונות, תהליכים והקשרים חדשים. במהרה תגלה שאילו הית נישאר שקוע בפרטים, היית עשוי לבצע בחלקו עבודה מיותרת או לא רלוונטית

יחד עם זאת אל תאבד את יכולתך לראות את הפרטים במקומות בהם נידרש באמת. החוכמה בניהול ומנהיגות היא לפתח את הגמישות המחשבתית לראות את התמונה הגדולה בראייה אסטרטגית, ולדעת מהן אותן נקודות קריטיות בהן חשוב לרדת לפרטים. התיחסו לנקודת המבט שלכם כאל עדשה מרחקת ומקרבת ולימדו להבחין מתי נדרש Zoom in   ומתי .Zoom out

6 תגובות

6 תגובות לפוסט “אפקטיביות ניהולית- טיפ מס 1”

 1. מנחםבתאריך 04 דצמ 2011 בשעה 11:05 am

  תודה על הטיפ זה.

  מזכיר לי שצריך להסתכל על פרויקט בצורה כללית ורחבה ללא פרטים רבים

  ואז להחליט אם להתחיל בו או לעבור מיד לפרויקט הבא

  מנחם

  [Reply]

  אורית Reply:

  בכף!!

  [Reply]

 2. עדיבתאריך 04 דצמ 2011 בשעה 10:26 pm

  דברים נכונים
  אבל איך "משחררים איך סומכים?

  [Reply]

  ד"ר אורית בר Reply:

  הי ,
  בסדרת הטיפים שעסקה בניהול זמן היתה היתחסות ספציפית להאצלת סמכויות ול"שחרור" .
  בכל מקרה כדי "לשחרר" צריך לפתח שתי סגולות :אומץ ואמון.
  הבשורה הטובה היא שניתן לעבוד עליהן ולפתח אותן. אני עושה זאת בדרך כלל בסדנאות מנהלים , אולם כמובן ניתן לעשות גם עבודה עצמית.
  אקח את השאלה לתשומת ליבי ואקדיש לה מעט יותר בהמשך.
  באחד הפוסטים.

  [Reply]

 3. סיגליתבתאריך 09 מאי 2012 בשעה 8:24 pm

  מאוד אוהבת את הרשימות שלך. תודה.

  [Reply]

  ד"ר אורית בר Reply:

  תודה , סיגלית
  נעים לכתוב עבור אחרים ולקבל פידבק.
  אורית

  [Reply]

כתובת טרקבק | RSS תגובות

השארת תגובות