יונ 16 2010

פוסט ראשון- מתחילים!!

מאת: בשעה 1:09 pm נושאים: למידה לחיים

מי אני ולמי אני כותבת?

כך תזהו אותי

כך תזהו אותי

שלום לכם. שמי ד"ר אורית בר, ואני לומדת סדרתית. באלפי שעות של  קורסים וכנסים, בלמידה עצמית ופורמאלית,  בקריאה אינסופית של ספרים כתבי עת  ובחקירה באתרי האינטרנט.
הלמידה והניסיון בעבודה עם אנשים הביאו  אותי לתובנה מרכזית: כולנו מתמודדים בחיינו האישיים ובעבודה עם הצורך לפתור בעיות, לבחור, לקבל החלטות וליישם אותן. כולנו רוצים  להיות ממוקדים, לעשות זאת טוב יותר ופשוט להצליח.
כמו כולם, כך  גם אני רציתי את כל אלה והקדשתי  שעות של למידה ומחקר כדי למצוא  דרכים וכלים  שיאפשרו לי לחשוב טוב יותר…לקבל החלטות ביעילות להיות אפקטיבית ולהצליח!
במשך השנים פיתחתי מומחיות ודרכים ייחודיות לעבד ולנתח את הידע, לזכור והכי חשוב : להפוך אותו לכלים יישומיים ולפעולות עבור עצמי ועבור אחרים.
פעם חשבתי שכולם, כמוני, לומדים סדרתיים, במשך הזמן הבנתי שלרוב האנשים אין זמן או רצון להקדיש אינסוף שעות ללמידה וחקירה – אבל כולם רוצים שהידע ובעיקר העיבוד של "מה לעשות איתו"  יהיה בידם. ואז עלה הרעיון ליצור עבור אנשים קיצורי דרך,  ליצור אפשרויות להגיע אל הידע הרב הזה בקלות ובה בעת לרכוש לעצמם  דרכים וכלים כדי להפוך ידע ותובנה לפעולה

במהלך השנים האחרונות עבדתי עם  מנהלים ואירגונים רבים וליויתי אותם בתהליכי שינוי והתפתחות אישית וארגונית. בכל יום ובכל פרויקט נכחתי מחדש שהיכולת המרכזית שעשתה את ההבדל בין תוצאות טובות למצויינות היא היכולת לחשוב ולנהל את החשיבה היטב. התובנה המרכזית שלי מניסיוני  היתה מה שאלברט אינשטיין הגה כבר הרבה לפני: לעולם לא נוכל לפתור את הבעיות המשמעותיות העומדות בפנינו מאותה רמת חשיבה בה הן נוצרו.

בפוסטים הבאים אפרק עבורכם את המושג חשיבה טובה ואפתח בפניכם חלון למיגון של כלים ואפשרויות לשימוש בחשיבה ולשיפור יכולות החשיבה.

למי אני כותבת?

ראשית – לכולם. כולנו רוצים להיות חושבים טובים יותר ללמוד מהר ויעיל יותר ולהעביר ביעילות למידה וחשיבה לביצוע.

באופן ממוקד יותר אני פונה לשלוש אוכלוסיות מרכזיות:

אנשים שרוצים לשפר את יכולות החשיבה שלהם ומבקשים כלים לחשיבה שתקדם אותם ואת ביצועיהם בהקשרים של עולם העבודה והקריירה

מנהלים באירגונים שרוצים להטמיע תרבות של חשיבה

אוכלוסיית היעד השלישית שלי היא הורים– השקעה נכונה בפיתוח החשיבה של ילדים כבר מגיל צעיר מאוד מתגלה כהשקעה מניבה מאוד להמשך חייהם: כלומדים, כבעלי קריירה וכמקבלי החלטות בחייהם האישיים

אשמח כמובן לקבל רעיונות נוספים: את מי עוד זה יוכל לשרת באופן ממוקד?

במהלך השנים חלקתי את זמני בין משפחתי ( נשואה לעודד) וגדול ילדי ( אמא לשלושה)  לבין קריירה. היום באמצע החיים, כשילדי בגרו, החלטתי להגשים את החלום הזה לאגד את כל הידע הכלים והדרכים שלמדתי התנסיתי ופיתחתי וליצור עבורכם קיצורי דרך אל השורות התחתונות והיישומיות.

בידע שצברתי אני עושה שימוש במגוון תחומים: בביתי שלי בניהול חיי המשפחה במסגרת לימודי ובעבודה:  עסקתי בייעוץ לקריירה, שימשתי כמרצה וניהלתי מרכז מחוזי ליזמות חינוכית וכיום אני עוסקת בייעוץ ארגוני אימון והנחיה של אנשים וארגונים בתהליכי  חשיבה ולמידה, מיומנויות קריירה ותרבות ארגונית ובתקשורת בין אישית,
את עבודת הדוקטורט שלי הקדשתי לחקר סיפורי חיים. סיפור חיים ככלי ליצירת משמעות וזהות מקצועית וכשיקוף של תהליכי קבלת ההחלטות שלנו.
במחקר אחר פיתחתי כלים  לקידום יכולות חשיבה גבוהות אצל ילדים צעירים. באמצעות אימון בפרוצדורות חשיבה מסוימות נוכל להרחיב את יכולת החשיבה של ילדינו  מעבר ליכולת המקובלת על פי גילם.
בנוסף היתי חברה בצוותי פעולה מחקר ופיתוח בארץ ובעולם שמוקד העשייה שלהם היה תמיד: מציאת דרכים חדשות לפיתוח  וקידום האדם והחברה.


לאן מועדות פני?

מתוך מגוון ההתנסויות החקירה והאנשים שפגשתי למדתי שבעולם המורכב והמשתנה של ימינו אנשים זקוקים לשתי יכולות מרכזיות על מנת להצליח:
לחשוב טוב ומהר יותר – כלומר להשביח את מיומנויות  והרגלי החשיבה שלהם להיתמקד, לבחור היטב, להחליט נכון, לזכור יותר ולתרגם חשיבה לפעולה.
להתנהל טוב יותר עם אנשים ובין אנשים –להשביח את מיומנויות התקשורת.

שני תחומים אלה שהיו מרכזיים לדרך וללמידה שעשיתי במהלך חיי יעסיקו אותי במהלך החודשים הבאים בניסיון לחלוק אתכם את הידע  וליצור עבורכם כלים ואפשרויות חדשות להצלחה שלכם

to the next level

to the next level

.

עדיין אין תגובות

כתובת טרקבק | RSS תגובות

השארת תגובות