יונ 02 2010

על עצמי

שמי  אורית בר, ואני לומדת סדרתית. .

הלמידה והניסיון בעבודה עם אנשים הביאו  אותי לתובנה מרכזית: כולנו מתמודדים בחיינו האישיים ובעבודה עם הצורך לפתור בעיות, לבחור, לקבל החלטות וליישם אותן. כולנו רוצים  להיות ממוקדים, לעשות זאת טוב יותר ופשוט להצליח.

במשך השנים פיתחתי לעצמי דרכים וכלים לעבד ולנתח את הידע, לזכור והכי חשוב : להפוך אותו לכלים יישומיים ולפעולות עבור עצמי ועבור אחרים.

במהלך השנים האחרונות עבדתי עם עשרות רבות של מנהלים ועם אירגונים רבים וליויתי אותם בתהליכי שינוי והתפתחות אישית וארגונית. בכל יום ובכל פרויקט נכחתי מחדש שהיכולת המרכזית שעשתה את ההבדל בין תוצאות טובות למצויינות היא היכולת לחשוב ולנהל את החשיבה שלנו היטב. התובנה המרכזית שלי מניסיוני היתה מה שאלברט אינשטיין הגה כבר הרבה לפני: לעולם לא נוכל לפתור את הבעיות המשמעותיות העומדות בפנינו מאותה רמת חשיבה בה הן נוצרו

בשנים האחרונות אני עומדת בראש מרכז "קשת" – המרכז לפיתוח מקצועי ולימודי תעודה של המיכללה האקדמית בית ברל, שם אני ממשיכה ופועלת לקידום תהליכים ופיתוח אנשים מתחומי החינוך החברה והקהילה בעולם התעסוקתי שלהם.

ובחיים הפרטיים:

לאורך חיי הבוגרים חלקתי את זמני בין משפחתי ( נשואה לעודד) וגדול ילדי ( אמא לשלושה)  לבין קריירה. היום באמצע החיים, כשילדי בגרו, החלטתי להגשים את החלום הזה לאגד את כל הידע הכלים והדרכים שלמדתי התנסיתי ופיתחתי וליצור עבורכם קיצורי דרך אל השורות התחתונות והיישומיות.

בידע שצברתי אני עושה שימוש במגוון תחומים: בביתי שלי בניהול חיי המשפחה במסגרת לימודי ובעבודה

ציוני דרך משמעותיים של למידה בחיי:

 • את עבודת הדוקטורט שלי הקדשתי לחקר סיפורי חיים. סיפור חיים ככלי ליצירת משמעות וזהות מקצועית וכשיקוף של תהליכי קבלת ההחלטות שלנו.
 • במחקר אחר פיתחתי כלים  לקידום יכולות חשיבה גבוהות אצל ילדים צעירים. באמצעות אימון בפרוצדורות חשיבה מסוימות נוכל להרחיב את יכולת החשיבה של ילדינו  מעבר ליכולת המקובלת על פי גילם.
 • בנוסף היתי חברה בצוותי פעולה מחקר ופיתוח בארץ ובעולם שמוקד העשייה שלהם היה תמיד: מציאת דרכים חדשות לפיתוח  וקידום האדם והחברה.

לאן מועדות פני?

בעולם המורכב והמשתנה של ימינו אנשים זקוקים לשתי יכולות מרכזיות על מנת להצליח:

 1. לחשוב טוב ומהר יותר – כלומר להשביח את מיומנויות  והרגלי החשיבה שלהם להיתמקד, לבחור היטב, להחליט נכון, לזכור יותר ולתרגם חשיבה לפעולה.
 2. להתנהל טוב יותר עם אנשים ובין אנשים –להשביח את מיומנויות התקשורת.

שני תחומים אלה  יעסיקו אותי במהלך החודשים הבאים בניסיון לחלוק אתכם את הידע  וליצור עבורכם כלים ואפשרויות חדשות להצלחה שלכם.

למי אני כותבת

ראשית – לכולם. כולנו רוצים להיות חושבים טובים יותר ללמוד מהר ויעיל יותר ולהעביר ביעילות למידה וחשיבה לביצוע.

באופן ממוקד יותר אני פונה לשלוש אוכלוסיות מרכזיות:

אנשים שרוצים לשפר את יכולות החשיבה שלהם ומבקשים כלים לחשיבה שתקדם אותם ואת ביצועיהם בהקשרים של עולם העבודה והקריירה

מנהלים באירגונים הרוצים לטפח תרבות של חשיבה בקרב עובדיהם.

הורים– השקעה נכונה בפיתוח החשיבה של ילדים כבר מגיל צעיר מאוד מתגלה כהשקעה מניבה מאוד להמשך חייהם: כלומדים, כבעלי קריירה וכמקבלי החלטות בחייהם האישיים

אשמח כמובן לקבל רעיונות נוספים: את מי עוד זה יוכל לשרת באופן ממוקד

את שעות הפנאי שלי אני מבלה הרבה בטיולים. שייט הוא גולת הכותרת של הפנאי בחיי ואני מישתדלת לעשות זאת בסופי שבוע וחופשות עם מישפחתי וחברים בארץ ובעולם

.
.4 תגובות

4 תגובות לפוסט “על עצמי”

 1. טל זעירא פריבנרבתאריך 11 אוג 2010 בשעה 11:38 am

  את פשוט אשה מרתקת ומוכשרת!!!
  סוף סוף תוכלי לחלוק את הידע והניסיון העצומים שלך עם כמות בלתי מוגבלת של אנשים…
  בהצלחה רבה ובהנאה מרובה.
  אוהבת,
  טל

  [Reply]

 2. איילתבתאריך 25 אוג 2010 בשעה 12:18 am

  אמא!

  את מדהימה!
  אני אוהבת ומעריצה אותך הכי הרבה בעולם!

  הבלוג מדהים!
  ולמרות שאני שומעת ממך את הדברים האלה כל הזמן באופנים שונים!
  כיף לקרוא וללמוד ממך תמיד!

  [Reply]

 3. שאטובתאריך 19 אוג 2011 בשעה 1:32 am

  נהניתי לקרוא את הכתוב על עצמך, כבר שמתי את האתר שלך בסדר עדיפויות שלי לקרא חלק ממאמרים שיש באתר, מה אני מחפש? אני מחפש להרחיב את מעגל החשיבה שלי לחשוב מחוץ למקובל, אני בעל תואר ראשון, בתחילת דרכי להיות מנהל בארגון גדול מאוד במדינה.
  אשמח לקבל ממך הצעות לדרכי חשיבה יעילים בעיקר בתחום עבודה איך להפוך למנהל טוב ובכלל.

  [Reply]

 4. ד"ר אורית ברבתאריך 11 אפר 2013 בשעה 8:07 pm

  תודות

  [Reply]

כתובת טרקבק | RSS תגובות

השארת תגובות